O spotřebitelských úvěrech

Existuje mnoho různých typů půjček pro soukromou spotřebu, nebo nezajištěné půjčky, jak se jim líbí volat půjčky ne hypoteční půjčky. Mezi bankami, například, oni jsou známí jako osobní půjčky, nezajištěné půjčky, půjčky na auta nebo hypotéky. Tyto půjčky mají často vyšší úrokovou sazbu, než je hypotéka, protože věřitel má menší nebo žádnou jistotu na všechny půjčky.

Co je třeba zvážit, než se rozhodnete vzít půjčku

Nejčastěji platí, že úroková sazba těchto půjček je variabilní a může se tak časem změnit, ale věřitel může za určitých podmínek pouze zvyšovat sazby. Kromě úrokové sazby věřitel často bere poplatek za půjčku. Proto je důležité, abyste určili roční procentní sazbu nákladů. To ukazuje celkové náklady půjčku, včetně všech poplatků a může být použit k porovnání toho, co by stálo půjčka s různými věřiteli.
Co je třeba zvážit, než se rozhodnete vzít půjčku

Opravdu si můžete půjčit

Chcete-li půjčit peníze, je lákavé, protože to může dát možnost okamžitě realizovat něco, co chcete udělat, například, koupit, že drahé věci nebo dělat cestu, kterou jste vždy chtěli dělat. Ale protože budete muset platit úroky z půjčku, budete vždy platit zpět více peněz na věřitele, než jste původně půjčil. Náklady na půjčku vždy peníze. Zvažte, zda je to stojí za to, co stojí vzít půjčku. V opačném případě může být lepší ušetřit až na to, co chcete dělat.

Můžete si dovolit další úvěr?

Měli byste udělat revizi svých osobních financí, aby zjistili, zda vaše finance mohou vyrovnat s náklady půjčku. Můžete získat pomoc ze soukromého ekonomického scénáře na internetových stránkách spotřebitelské agentury.
Zvolili jste správný typ půjčku
Existuje mnoho různých typů půjček a může být někdy obtížné zjistit, která půjčka je pro vás nejlepší. Často, vaši věřitelé naznačují vhodnou hypoteční formě, ale měli byste stále mějte na paměti následující:
Čím vyšší bezpečnost, tím nižší je úroková sazba. V případě, že dobré zajištěné půjčky, jako jsou hypotéky na nemovitosti, zástava nájemce nebo ručitele, obvykle mají nižší úrokové sazby než nezajištěné půjčky. Zeptejte se svého věřitele, pokud můžete dát bezpečnost, a tak získat lepší úrokové sazby.
Půjčka by měla být v dlouhodobém horizontu udržitelná. Proto, podívejte se na APR, ukazuje celkové náklady včetně všech poplatků. půjčky s vysokou efektivní úrokovou sazbou je obvykle jen nákladný způsob, jak střílet platební problémy před vámi. Je lepší pokusit se najít více dlouhodobý řešení.
Porovnat ceny a smluvní podmínky
Přečtěte si nabídky, které jste obdrželi, a kontaktujte věřitele, které považujete za zajímavé. Porovnejte náklady pohledem na efektivní úrokové sazby. Ukazuje skutečné náklady včetně všech poplatků.
Byl venku v čase
Chcete-li získat poskytnutý půjčka může nějakou dobu trvat, protože věřitel provést kontrolu půjčku. Proto, v dobrém čase, než budete potřebovat peníze, takže jste si jisti, aby si je v čase. Často je možné požádat o pre-schválený. To je ještě snazší pro věřitele den, kdy opravdu potřebujete peníze, a proto je způsob, jak zajistit, že máte dostatek času, aby si peníze v čase.